w

Poseł Liroy: Wkrótce marihuana karana maksymalnie 50 zł mandatem

W niedawno udzielonym przez Piotra „Liroya” Marca wywiadzie dla właściciela marki Stoprocent – Winiego poruszony został temat marihuany. Według posła jeszcze w aktualnej kadencji sejmu mają zajść rewolucyjne zmiany.

Wywiad skupiał się głównie na dość głośnym aresztowaniu rapera Bonusa RPK, ale także poglądach politycznych czy konopiach. W tej ostatniej kwestii Liroy pochwalił się swoją ciężką pracą w kierunku depenalizacji marihuany w Polsce.

„W tej chwili jesteśmy w trakcie procedowania depenalizacji. To jest najważniejsze o co się bijemy, czyli żeby określona ilość była tylko występkiem, karanym maksymalnie mandatem 50 złotych. To jest najważniejsza rzecz, która w tej chwili chcemy, żeby przeszła w Sejmie, do jesieni, do końca kadencji.

Ustawą, o której nawet rozmawialiśmy – z 20 lipca zeszłego roku trochę w pułapkę ofsajdową wpuściliśmy rząd i w tej chwili nie mają innego wyjścia, muszą procedować małe ilości marihuany. Już jestem po rozmowach ze wszystkimi, łącznie z prezesem.” – stwierdził Piotr “Liroy” Marzec.

Byłaby to rzeczywista rewolucja w podejściu Państwa Polskiego do tematu marihuany i zdecydowanie odciążyłaby wymiar sprawiedliwości od ścigania za jointa.

Gwiazda “Gry o tron” złapana na live streamie z ganjowym waporyzatorem

Międzynarodowy Dzień UFO – Kino plenerowe z kosmitami